Enerji Hakkında

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ges İçin Gerekenler

GES yani güneş enerji sistemleri için gerekli olanları sıralayacağımız bir yazı kaleme alalım istedik. Maliyet ve karlılık hesaplamalarında tam olarak gerekli olanları elinizin altında bulundurmanız halinde daha net rakamlara ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Devamını Oku

Aylık Mahsuplaşma

Lisanssız elektrik üretim tesisleri ile ilgili yapılan yönetmelik düzenlemesi içerisinde sektörü yakından ilgilendiren aylık mahsuplaşma düzenlemesi kapsam içine alınarak sektörün yüzünü güldürdü.Yapılan yönetmelik değişikliği kapsamında yer alan gerçek veya tüzel kişiler lisans alma veya şirket kurma yükümlülüğü olmaksızın elektrik enerjisi üretebilir ibaresi yer almaktadır.

Devamını Oku

Lisanssız Elektrik Yönetmeliği Yayınlandı

Lisanssız olarak elektrik üreten gerçek ve tüzel kişilerin kendi ihtiyaçlarını karşılamak için üretim yapmaları esas olan lisanssız elektrik üretimi yönetmeliği yayınlandı. Yayımlanan yönetmelik kapsamında birçok farklı konu ve uzun süredir enerji sektörünün beklediği haberler cevabını bulmuş oldu.

Devamını Oku

10 KW Çatı Projeleri

12 Mayıs 2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan lisanssız elektrik üretimi yönetmeliği değişimi kapsamında meskenler ve işyerleri için yapılan düzenlemeler hakkında bilgi vereceğimiz bir yazı kaleme aldık. Başvuruda bulunabilecek tesisler başlıklı madde 11'e 1 bendli yönetmelik değişikliği şunu söylemektedir:

Devamını Oku

Güneş Enerji Sistemleri Hakkında

Yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisinden yararlanmanın tam mevsimi iken güneş enerji sistemleri hakkında bildiğiniz ya da bilmediğiniz tüm doğruları tekrar bir gözden geçirelim istedik. Malumunuz üzerine yönetmelikte yapılan son değişmeler beraberinde artan talepler olarak geri dönüş sağlamaya başlamıştır.

Devamını Oku

GES'in Tam Zamanı

Enerji maliyetlerinin her geçen gün daha da artması konutlar, iş yerleri ve işletmecileri alternatif tercihlere doğru yöneltmiştir. İşte bu anlamda sizin için tükenmez enerji kaynağından yapılacak üretim olan Güneş enerji sistemlerinin tam zamanı.

Devamını Oku

Tarımsal Sulama'da Son Değişiklikler

Artan nüfus ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üretimin artması esas olmaktadır. Bu durum beraberinde tarımın daha verimli olabilmesi için tarımsal sulamayı da tetikleyen bir kanal oluşumunu gerekli kılmaktadır.

Devamını Oku

Gaziantep Solar Enerji Firmaları

Gaziantep solar enerji firmaları arayışınıza bir son vermek için aramanız gereken özellikler ve bu özelliklerin bulunduğu firmalar hakkında kısaca bilgi vermek isteriz.

Devamını Oku

Solar Sistemler Gaziantep

Güneş enerjisinden elde ettiğimiz enerjinin elektrik olarak kullanılması solar sistemler sayesinde olmaktadır. Solar Sistemler Gaziantep denildiği zamanda akla gelebilecek ilk firma olma yolunda ilerleyen Akdemir Solar’ın bu anlamda nasıl çalışmalar yaptığına bir göz atalım istedik.

Devamını Oku

Gaziantep Solar

Gaziantep solar sistemler konusunu ele almanın çoktan zamanı geldi. Gaziantep ve özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesi güneşi aldığı dönem ve güneş ışınlarının geliş açısı bakımından ayrı bir yere sahiptir

Devamını Oku
+90 532 447 54 29